نانو تکنولوژی برای رفع آلودگی ابهای زیر زمینی: امکانات و چالش ها

نانو تکنولوژی برای رفع آلودگی ابهای زیر زمینی: امکانات و چالش ها

نانو تکنولوژی برای رفع آلودگی ابهای زیر زمینی: امکانات و چالش ها

فرمت فایل : docx

حجم : 22

صفحات : 16

گروه : محیط زیست

توضیحات محصول :

دانلود نانو تکنولوژی برای رفع آلودگی ابهای زیر زمینی: امکانات و چالش ها

بصورت فایل ورد قایل ویرایش و آماده ارائه

 

 

نانو تکنولوژی برای رفع آلودگی ابهای زیر زمینی: امکانات و چالش ها

فهرست

مقدمه

منابع آلودگی آب های زیرزمینی و هزینه های رفع آلودگی

پیشنهادات رفع آلودگی

رفع محل آلودگی از طریق نانو متریالهای انفعالی

نمونه رفع محل آلودگی از طریق نانو متالهای واکنشی

خلاصه

چکیده

آب های زیرزمینی منبع مهمی از پروسه های آب قابل شرب و صنعتی را در سراسر  جهان ارائه می دهند. با رشد جمعیت وجود این منابع باارزش به طور روز افزون کاهش می یابد. از لحاظ تاریخی تصور می شد این آب های زیرزمینی به عنوان یک فیتلر طبیعی از زباله های فرورفته در زمین باشند. امکان مقاومت این آب ها در آب های زیرزمینی طی چندین دهه به طور بالقوه منابع آب آشامیدنی را نادیده گرفت. نه فقط ترکیبات سمی تاثیرات مضری بر محیط و سلامت انسان دارند بلکه همچنین هزینه های اقتصادی و اجتماعی در ارتباط با آب های زیرزمینی آلوده تاثیر زیان آوری دارند. به علت تقاضاهای افزوده بر منابع آب های زیرزمینی و آلودگی تاریخی ما نیاز به رفع آب های زیرزمینی آلوده برای رسیدن به تقاضاهای حال و آینده داریم. هر چند در بسیاری از محل های زباله پر خطر تکنولوژی های رفع در حال حاضر به طور روتین تلاش هایی را در بازگرداندن رضایتبخش به مبارزه می طلبد. در نتیجه تکنولوژی های ابتکاری رفع آلودگی مورد نیاز می باشد. نانو متریالها علاقه زیادی را در زمینه های متفاوت به علت منحصر به فرد بودن آن ها در رشته های شیمی، فیزیک و استعدادهای مکانیکی را ایجاد می کنند. این اواخر نانو متریال ها برای نشان دادن، یک تفاوت از مشکلات محیطی که شامل رفع آب های آلوده زیرزمینی بود را پیشنهاد داده بودند. یک تفاوت گسترده از نانو پارتیکل ها مثل متالیک (فلز) و نانو پارتیکل های مبنی بر کربن در تعیین پتانسیل آن ها برای رفع محل های آلوده تخمین زده شد.

مطالعات نشان می دهد که نانو پارتیکل ها توانایی برگرداندن یا جدا کردن یک تفاوت گسترده از آلودگی آب های زیرزمینی را دارند. علاوه بر این نانو پارتیکل ها نسبت به مشابه آن که مواد واکنشی سایز بزرگ هستند واکنش بیشتری دارند. هر چند بیشتر این مطالعات در قضاوت یا درجه تنظیم صورت گرفت. لزوماً کار قابل ملاحظه برای کاربرد نانو تکنولوژی رفع محل آلوده مقدم تر است. به طور مثال یکی از مشکلات حمل نانو متالهای واکنشی در منطقه منابع آلوده می باشد که آن ها واکنش نشان دهند. این فصل فایده نانو پارتیکل ها در رفع محل آلوده و مشخص کردن چالش های حل نشده را به طور خلاصه بیان می کند.

قیمت محصول : 5000 تومان

دانلود

برچسبنانو تکنولوژی برای رفع آلودگی ابهای زیر زمینی امکانات و چالش ها مدیریت کسب درآمد اینترنتی دانلود مقاله دانلود نرم افزار دانلود اندروید دانلود پایان نامه دانلود پروژه دانلود پرسشنامه دانلود فایل دانلود پاورپوینت دانلود نمونه سوالات کار در منزل دانلود آهنگ دانلود سریال دانلود فیلم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *